A vörös áfonya egy igazi szuper gyümölcs, mivel magas tápanyagtartalma miatt nemcsak étkezési, hanem gyógyászati célokra is felhasználható. A nyers vörösáfonya felhasználási területe gyakorlatilag végtelen, hiszen találkozhatunk vele nyersen, főzve, szárítva, konzervben, porrá őrölve, vagy préselve is, tabletták, kapszulák formájában, illetve lefagyasztva, vagy aszalva is. A vörös áfonyának rengeteg egészségre gyakorolt pozitív tulajdonsága ismert és alkalmazott, amely kiváló összetevőinek köszönhető.
A vörös áfonya magas antioxidáns hatásai mellett jelentős mennyiségben tartalmaz vitaminokat és ásványi anyagokat egyaránt. Az antioxidánsokról már tudhatjuk, hogy rendkívül jó hatással vannak az egészségünkre, hiszen segítségükkel megszabadulhatunk a szervezetben elszaporodott káros szabad gyököktől, amelyek számos betegségek kialakulását okozzák. Továbbá az antioxidánsoknak köszönhetően az öregedési folyamatok is hatékonyan lassíthatók. A vörösáfonya emellett azonban további fontos tápanyagokat is tartalmaz. De, melyek is ezek pontosan?
Tehát az összetevők között megtalálható többek között a C-vitamin, a B-vitamin, az E-vitamin, az A-vitamin, a K-vitamin, a karotin, a citromsav, az almasav, a benzoesav, az oxálsav, a magnézium, a kalcium, a mangán, a foszfor és a nátrium is.
Ha ez mind nem lenne elég magas rost tartalma mellett omega-3-zsírsavakat is tartalmaznak ezek a nagyszerű gömbölyded szemek, amelyek helyreállítják a sejteket, így kivonatát egyre gyakrabban használják különböző krémek alapanyagaként is.
A vörösáfonya elsősorban a húgyutak egészségének védelméről ismert, ugyanis a benne lévő baktériumölő proantocianidin miatt a szájüregben és a húgyutakon fellelhető egyes baktériumok ellen hatékonyan bevethető. Ez a vegyület segít megakadályozni ugyanis, hogy a húgyúti fertőzések leggyakoribb előidézője, az E. coli baktérium hozzátapadjon a hólyag falát borító hámsejtekhez.
A tiszta áfonyalé segít megelőzni a húgyúti fertőzések megjelenését és a húgyhólyag, valamint a húgycső egészségét is fenntartja. Ez a megelőző hatás különösen fontos az idősebb nőknél, akiknél fokozottan fennáll a felfázás és más hasonló betegségek megjelenése.
Az áfonyalé vagy a vörös áfonya kapszula fogyasztása nagymértékben csökkenti a fekélyek kialakulását, mivel elpusztítja a gyomorban található Helicobacter pylori baktériumokat. Antioxidáns tulajdonságai segíthetnek, hogy megelőzzük az ínybetegségek kialakulását és védi a fogakat is, mivel erős baktériumölő tulajdonságai ismertek. A Maryland Egyetem Orvosi Kara által készített kutatás arra is rámutat, hogy a vörös áfonya csökkenti a vérerekben lerakódott koleszterin mennyiségét, ezért segítségével megelőzhetők a különböző szív- és érrendszeri megbetegedések is.
Az összetevők között megtalálható magas antioxidáns hatású fenol erősíti az immunrendszert, véd a fertőzések ellen, érvédő és sejtregeneráló, méregtelenítő, akadályozza a kőképződést, a gyulladásos és daganatos megbetegedések kialakulását, így kiemelkedő a betegségmegelőző hatása.
Kiemelkedően magas proantocianidin tartalma mellett (32 mg/2 kapszula) echinacea és aranyvessző kivonatot is tartalmaz, melyek hozzájárulnak az alsó húgyuti szervek egészségének megőrzéséhez, illetve segítik szervezetünk védekező rendszerének működését.
D-mannózt tartalmazó étrend-kiegészítő kapszula a húgyútak egészségéért. A közkedvelt d-mannóz por kapszulás kivitelben.