A vörös áfonya leve rendkívül gazdag antioxidánsokban, C-vitaminban és mangánban, ezért nagyon erős gyulladásgátló, valamint antibakteriális tulajdonságokkal bír. Ma már rengeteg kutatás bizonyítja, hogy a vörösáfonya rendszeres fogyasztása számos előnnyel jár. Különösen ajánlott azok számára, akik gyakran szenvednek húgyúti fertőzésben, illetve más betegségük, vagy tevékenységük miatt esetleg a veszélyeztetett csoportba tartoznak (prosztatagondok, vesebetegség, diabétesz, úszósport).
Egy kis érdekesség a vörösáfonyáról: Az észak-amerikai őslakosok festőanyagként és gyógyszerként is számon tartották és használták a vörösáfonyát. Az amerikai függetlenségi háborúk idején az amerikai hadihajók legénysége áfonya fogyasztásával igyekezett elkerülni a skorbut kialakulását. Valamint a II. világháborúban a harcászati repülők személyzete az áfonyát látásélesítőként használta az éjszakai felderítések alkalmával.
A vörösáfonya gazdag tápanyag tartalmának és magas antioxidáns hatásának köszönhetően számos egészségvédő hatással és előnnyel rendelkezik. Kiemelkedő forrása a látás egészségéért felelős A-vitaminnak, valamint igazán gazdag C-vitamin tartalmának köszönhetően hatékonyan veszi fel a harcot számos kórokozó ellen. De az összetevők között találhatunk benne B-vitaminokat, valamint a sejthártya védő E-vitamint is tartalmazza. A vörösáfonya hatékonyan képes támogatni a szív- és érrendszer egészségét, amely elsősorban C-, B6-vitamin, magas rost-, kálium, valamint folsav tartalmának köszönhető. A kimagaslóan magas antioxidáns tartalmának köszönhetően a vörösáfonya képes szuper erőssé tenni az immunrendszert, támogatja a fiatalság és a fittség megőrzését, valamint segítségével energiánk sem hagy el minket. A vörösáfonya testsúly, valamint koleszterinszint csökkentő tulajdonságairól is vannak eredményes kutatások, valamint egyes feltételezések szerint kvercetin tartalmának köszönhetően allergia ellen is hatásos lehet.
Legismertebb előnye, hogy rendszeres fogyasztásával hozzájárulhatunk a húgyúti fertőzések megelőzéséhez, valamint kezeléséhez egyaránt. Húgyúti fertőzés abban az esetben alakul ki, ha baktériumok kerülnek a húgycsőbe, amelynek nyálkahártyája emiatt begyullad. Ezeknek a baktériumoknak a növekedését gátolja a vörös áfonya a magas savtartalma miatt. De fontos megjegyezni, hogy a húgyúti fertőzések alatt nélkülözhetetlen a bő folyadék bevitel is.
- erősíti az immunrendszert
- csökkenti a megfázás és az influenza gyakoriságát
- szerepe van a szív- és érrendszer egészségének megőrzésében
- fokozza a vérkeringést
- hatékonyan alkalmazható a magas vérnyomás csökkentésének támogatására
- kiváló rákmegelőző tulajdonságokkal rendelkezik
- hatékony gyulladáscsökkentő
- hozzájárulhat a vesekő előfordulási esélyének csökkentéséhez
A vörösáfonya tehát számos hasznos tulajdonsággal és egészségünkre pozitív hatással rendelkező gyümölcs, amelynek rendszeres fogyasztása fontos szerepet játszhat az egészségünk megőrzése érdekében.
Mindazoknak, akik kiemelt figyelmet fordítanak a húgyutak egészségének megőrzésére. extra magas tőzegáfonya tartalom tablettánként